Drsňačky Béďa a Kadlik

Vítejte na stránkách drsnosrstých trpasličích jezevčic Bédi a Kadlika - Nemnožíme! Chováme!

Z Floriánova panství - O nás

Proč štěně právě od nás?

Proč si vybrat štěně právě z naší chovatelské stanice? Pár informací o nás a našich úmyslech...

Dovolte mi nejprve krátké představení naší chovatelské stanice.

Co předcházelo založení ch.s.? Od malička jsem vyrůstala na vsi nedaleko Brna a lovecký pes byl u nás doma samozřejmostí, ať už standardní drsňačka Mikyna, nebo velššpriglšpanělka Lesana, vyrůstala jsem částečně i na Vysočine, kde měl strýc hotel a tím pádem jsme veškeré prázdniny a víkendy trávili zejména tam. A už tehdy jsem "přičichla" nejen ke kynologii, ale i myslovsti. Na krátký (pubertální) čas, jsem se tomuto všemu přestala věnovat, ale pes byl u nás stále, zachráněná černá ovčanda Linda mi byla parťákem deset let, než odešla na celkové selhání ledvin za Duhový most a po pár letech se k ní přidala kříženka pinče, brakýře a kdoví čeho ještě, Babulka. Babu je u rodičů stále a už je z ní psí důchodkyně :-)
Po mé "cestovatelské éře" jsem se v roce 2005 usadila v Praze a o rok později už jsem bez psa nevydržela a od Katky Benediktové z ch.s. Valentinka, jsem si vybrala moji Beďulku - Štefetku Valentinku. Letos v říjnu jí bude už šest let. A současné s ní, přišly nejprve první výstavy, po čase první zkoušky a založení vlastní chovatelské stanice - Z Floriánova panství. Béďa se stala zakladatelkou a pilířem mého chovu. Její vlastnosti, povaha a skvělé pracovní výsledky a nakonec i exteriér mne "donutili" s ní "něco dělat".
Po dvou a půl letech se z nás stala již smečka a rozrostli jsme se o Kadlinku - Aloe Z Floriánova panství. Štěně z prvního vrhu, které mi přirostlo k srdci natolik, že nemohlo jít do světa. Kadla velmi úspěšně následuje matku v její stopě a leckdy ji i předčí - jak dokazují její výsledky ze zkoušek a výstav. Snad je to i tím, že jsem posbírala více zkušeností a to "špatné" ze mě si vybrala Béďa. Každopádně obě holky jsou a to zcela neskromně, úplně skvělé parťačky, bez kterých si již nedokážu představit svůj život. Každá je trošku jiná a navzájem se skvělě doplňují. Béďa je úžasně chuťový pes, výborná na noru, skvělá na prasata...Kája má skvělý nos na barvu, více trpělivosti a klidu a je skvěle "ovladatelná". Postupem času jsem se rozhodla si udělat myslivecké zkoušky a od jara letošního roku jsem se stala "bláznem v zeleném" - myslivcem.
Mým cílem je chovat kvalitní psy. Nechci a nehodlám množit, nečekejte kvanta štěňat! Při výběru krycího psa se vždy soustředím na zdraví, povahu, pracovní stránku a exteriér - v pořadí jaké uvádím a nejlépe vše na stejné - vyskoké úrovni. Chci dosáhnout kvalitních štěňat, která nebudou trpět nemocemi, která budou mít správnou povahu, u kterých se bude dát předpokládat kvalitní práce i exteriér. A v neposlední řadě, chci dokázat, že i trpaslíčí drsňák, může být v lese hodně nápomocen a zaslouží si respekt stejně jako standard.
To vše doposud vždy splňovali psi od pana Tomáše Říhy z ch.s. Od Vévody Huberta. Jedná se o dlouholetého a velmi zkušeného chovatele, myslivce a rozhodčího, kterého velmi uznávám.
A proč tedy štěně od nás? Co můžete očekávat? Pokud možno co "nejkvalitnější" štěňata s jitostou původu za který ručím vlastní hlavou, s perfektní socializací a předpoklady jak k práci tak k výstavám. Zaručuji Vám chovatelský servis, snažím se udržovat se všemi majiteli svých odchovů kontakt a zajímám se jak se Vám i mému "štěňátku" daří. Podpořím a pomohu Vám pokud se rozhodnete začít s výstavami, zkouškami a výcvikem, ráda a ochotně Vám poradím s jakýmkoliv problémem, pokud nastane. Zajímá mne osud mých odchovánků i poté co odjedou z domova a není mi lhostejný jejich osud.
Jsme jen malá chovatelská stanice a ráda bych, aby to tak zůstalo, nejde o kvantitu ale kvalitu, osobní kontakt a hlavně o psy. Pokud Vás toto oslovilo a rádi by jste štěně právě od nás, budu velice ráda když mne budete kontaktovat, kdykoliv a s jakýmkoliv dotazem.

A pokud Vám vrtá hlavou proč "drahého" psa s PP a ne "jezevčíka" po rodičích s PP, nabízím Vám pár důvodů i když netoužíte po výstavách a zkouškách :
-  nekupujtete zajíce v pytli a z trpasličího jezevčíka Vám nevyroste desetikilový obřík
-  kontrola nad zdravotním stavem jedinců s PP - dědičné vady, choroby a poruchy jsou chovem elimonovány a "postižení" jedinyci yřazeni z chovu
-  chovatel není anonymní osoba - správný chovatel Vám dá při koupi štěněte řádnou kupní smlouvu
-  máte záruku, že otec i matka jsou opravdu ti, kteří jsou uvedeni v PP a ne sousedovic Azor..., znáte předky svého štěněte několik pokolení nazpět.
- peníze, které by jste "ušetřili" koupí štěněte bez PP se vám vrátí - náklady na léčbu vrozených nemocí bezpapíráka jsou mnohem vyšší...

Důvodů je mnoho... A stále ještě se setkáváme s psy bez PP po rodičích s PP, nebo se psy, kteří nedostaly papíry pro "nadbytečnost" - nic takového není možné!!! Proč rodiče s PP nejsou uchovněni? Netrpí náhodou nějakou nemocí, vadou, pro kterou nemohli být uchovnění? Uchovnění není až taková "věda"... Toto všechno a mnoho jiných, jsou jen výmluvy množitelů, kteří chovají psy jako na běžícím pásu jen pro výdělek. Nemáte žádnou záruku...

Žádné komentáře
 
Díky za návštěvu! Budeme se těšit příště!