Drsňačky Béďa a Kadlik

Vítejte na stránkách drsnosrstých trpasličích jezevčic Bédi a Kadlika - Nemnožíme! Chováme!

Z Floriánova panství - O nás

Novinky 2008

Co je u mě nového?

2009

CO NÁS ČEKÁ :

2009 - Plánujeme krytí - Hledáme ženicha - pár "vyvolených" už se rýsuje....

Leden - panička nestíhá nic dopisovat a aktualizovat, asi se z ní stává workoholik... :D Aspoň, že na mě si času ještě pořád nejde dost. Navíc ji skolila zákeřná nemoc a tak jsem jí musela léčit a hlídat v postýlce. Asi to pomohlo víc než všechny léky... Není nad bio-teplo ;-)

Leden - Velká novina! Tohle zapsat prostě musím,

Beďulka se v Pracovním poháru Klubu jezevčíků, v kategorii Jezevčík trpasličí drsnosrstý, umístila na krásném druhém místě s počtem bodů 600,7!!!

Za tu práci, kterou za loňský rok odvedla je to opravdu krásné ocenění a Beďulku čeká pořádná odměna!!! ;-)

Leden - Konečně jsou na světě ceny pro vítěže Fotosoutěže, velice se omlouvám za zpoždění, ale vzhledem k povaze výher se mi nepodařilo na předvánočním trhu sehnat vše potřebné a povánoční inventury také celé akci nepomohly :-(


2008


Co se nám už událo...:

vánoce 2008 - Beďulky třetí vánoce - Vánoce na horách se psí rodinkou, čeká nás těžká romanŤika na naší oblíbené chaloupce -  praskání kamen, vůně svařáku, perníčků a štrúdlu a pokud napadne sníh tak i horko těžko přístupná civilizace - skútr, sáně, bob nebo ilegalit a naše nožky, toť jediné dopravní prostředky, které budou použitelné :-)

Dnese jsme se po týdnu vrátili do civilizace... nemáme rádi civilizaci, komentuje Béďa z postele, naprosto unavena, ale spokojená jako nikdy... Pejsci i my dvounožci jsme se bezvadne vyřádili na sněhu, v lesích, na výletech i na chaloupce... Bez lidí, signálu a internetu. Balzám nejen na psí duši. Pejskové zapomněli co jsou vodítka a my co jsou starosti... Krásné vánoce s partou kamarádů a Béďa poprvé s oběma rodiči... prostě paráda... Začínám přidávat fotky a Béďa sepisuje svůj příběh ;-)

16.12.08 - 2 roky co máme Beďuli doma

6.12.08 - MVP Wels (A) po oba dva dny VD - scany obou posudků přidám.

29.11.08 -  Další společenská událost mezi chovateli miniaturních jezevčíků - svatba Radka Želiny  a Radka Tlacháče. Ještě jednou gratulujeme a přejeme hodně štěstí na cestě společným životem!!!                            Fotky do galerie ještě nějaké dodám 

29. - 30.11. 08 - naháňka Orlík - Béďa byla moc šikovná a už připravuje článek se zážitky

17.11.08 - BZH Tachov - zatím jen náhradnice... Bohužel se neuvolnilo místo, tudíž jsme pro letošek se zkouškováním skončily. Uvidíme jak se nám bude dařit v Pracovním poháru jezevčíků s počtem bodů, které se nám podařilo na zkouškách letos získat.

15.11.08  - MVP Praha Letňany- V1 CAC třída pracovní


8.11.2008 - MVP Stuttgart (D)

 sobota Mezinárodka + neděle mezinárodka :

 Beďule: VD1, VD2;

Oříšek: VD3,V1 CAC VDH,

Ťapinka: po oba dny CAC VDH, CAC DTK + CACCIB Sieger Baden-Wurttemburg, Sieger Sttutgart;

 Indy: CAC, VDH, r.CAC DTK, r.CACIB+V2 CAC VDH 

26.10.08  - Klubová výstava jezevčíků -  Praha Letňany - Třída pracovní - V2 res. CAC

18.10.2008 - Lesní Zkoušky - MS Račín (Žďár n.S.) : 223b.I.cena

Beďule šla naprosto úžasně a jediný kazný element jsem byla o5 já... Za což se Beďulce moc omlouvám! Béďa šla jistě, spolehlivě a všechny disciplíny předváděla jak moc je nadaná a šikovná. Celkové byly zkoušky velice povedené, z přihlášených 13ti psů se dostavilo 10. Dokončili všichni. Z toho 8 pejsků v I.ceně, jeden v ceně II. a jeden v ceně III, v obou případěch však pejsci měli velmi pěkné bodové hodnocení, zařazení do II. resp. III. ceny bylo ovlivněno známkou z limitních disciplín. Vítězkou (na prvním i druhém místě) se stala slečna Břečková, která vedla Německé kráťáky - 1. Brixe z Radinova dvora a 2. Áju Černohorský kout. O 3. a 4. místo se dělil dlouhosrstý jezevčík stand. Toni z Plešného jezera a jagoška Fany z Račínské hájenky, oba vůdci byly z místního MS a dokonce kolegové na polesí, sdílející spolu kancelář p. Oberlík a p. Dvořák :-) Zde rozhodoval pouze věk. Na 5tém místě skončil výborně připravený a velmi šikovný dlouhosrstý trpaslík Florian s vůdcem Ing. Němcem (samé 4 pouze jedna 3. z barvy!) a Beďule byla na celkovém 6tém místě. Další pořadí: 7. irský teriér Cora od Bedrčského dubu, vůdce p. Juračka, 8. borderka Týna Černomor, vůdce p. Tůma, 9. anglický kokřík (zlatý) (nám známý už z BZ) Quíz Clain z Ronovců s vůdcem p. Blažkem, 10. anglický kokřík (černý) Pedro z Březnického Balkánu vůdce p. Holý.

Zkoušky byly velmi povedené i co se organizace a zajištění týkalo, počasí bylo jako vymalované, honitba velmi pěkná a dobře zazveřená. Rozhodčí korektní a sparvedliví. Prostě velmi povedené zkoušky a rozhodně mohu Račín jen doporučit! :-)

10. - 12.10. 08 - Krkonoše s jezevčíky - Suchý Důl 

9.10.08   -  BEĎULKA OSLAVILA 2 ROKY

4.10. 08  - Barvářské Zkoušky - MS Netín (Žďár n. S.) 71b. III.cena

Se 71 body a těsně ve třetí ceně Béďa zvládla další zkoušku a stala se upotřebitelnou pro: Vyhledání a dosledování usmrcené, postřelené nebo jiným způsobem zraněné spárkaté zvěře. ;-)

Zkouška byla náročná, barvy se kapaly za silného deště předchozí večera. Z naší 5ti členné skupinky ve složení Jez.trp.drs. - Beďulka, jez.trp.dl. - Cheryl z Hlubocké hájovny, Ch.B.ret. - Uku Rewe z Vlčích luk, AC - Qvíz Clain z Ronovců a Fox.hl. - Fred od Oslavy, jsme dokončili pouze tři, Uku a Qvíz vypadli, Uku na barvě a Quíz hned na první disciplíně - odložení. Všichni tři jsme odešli zkoušky ve III.ceně. Z druhé - 6ti členné skupiny vypadl pouze jeden pejsek, dokočilo tedy 5 a pouze jedna čubička - Elen z Borovských lesů dokočila v ceně první s počtem bodů 122. Ostatní pejsci šli o cenu druhou či třetí. Z původně 12ti přihlášených tedu uspělo 8 pejsků. Honitba i zázemí pro vůdce byly perfektně připraveny a MS Netín se o nás opravdu velmi pěkně postaral.

Béďa měla následující hodnocení: Vodění 2, Oložení 3, Barva 2, následování 3, Nahánění 2. Druhá cena nám "utekla" pouze o 4 bodíky... Vzhledem k tomu, že jsme se ve středu ráno vrátily ze Španělska a Bé´da si nestihla pořádně odpočinout, jelikož jsme na zkoušky cestovaly už v pátek a také vzhledem k přísnosti rozhodčích a náročnosti terénu a počasí, si troufám říci, že Beďulka šla moc a moc pěkně a já jí opět musím poděkovat... Díky moc Beďulka, jsi moje šikulka!!!

24. - 30.9.08 - Klubová s Světová výstava jezevčíků Španělsko - Feria de Valladolid 

Klubovka: VD pracovní třída (byla jediná ve třídě), Světovka VD1 - mezitřída. Více se dozvíte v připravovaném vyprávění, Béda už pilně sepisuje své další povídání ;-)

19.9. - 21.9. 08 Podzimní Lovecký víkend Lučkovice (pořadatel Š.Horák - ch.s. Laváre Morávia)

6.9. - 13.9. 08 - Výlet s pejskaři do Itálie. Béďa poprvé uvidí moře, aneb i odpočívat se občas musí...  ;o)

30.8.08 - MVP Mladá Boleslav -  V2

22. - 23.8.08 - po dlouhé době a na dlouhou dobu konečně volný víkend...už se těšíme!  Uděláme si cestou jedu kratší barvičku, odložení a následování... Což je ostatně teď naše náplň práce dost často... Barvářky a Lesky se blíží :o)

17.8.08 -  "privátní" odpoledne na Horce se Štěpánem (a Peťou s Bassim) - krátká příprava na barvářky a lesky - naháňka a barva, v mezičasech odložení a následování s klidem na střelbě. Díky Štěpáne!!!

9.8.08 - Zkouška Norování - OMS Kolín - MS Bošice. 1. místo s plným počtem bodů (84) a časem 12 sec. v konkurenci 16ti psů.

2. - 3.8.08 - 2nd Grill and Mojito Sausage-dog party - Svárov

27.7.08 - nácvik na noře - Tábor - Pintovka

19.7.08 - NVP Mladá Boleslav - V1 bez zadání titulu

11.7-13.7.08 - Dogtrekk Hanácká Štreka  - MID- 43,5km - Béďa by měla právě dohárat, takže snad aspoň to vyjde. Uvidím, v jaké bude po tom hárání, kondičce...

4.7. - 5.7. 08 - 1st Grill and Mojito Sausage dog party Svárov - bohužel, Beďule bude zrovna v "nejlepším"...

21.6. - 28.6.08 -  Psí tábor zaměřený na lovecký výcvik, tentokrát na Blatensku - obec Lučkovice (pořádá Š. Horák, ch.s. Laváre Morávia) -

* Bohužel, Béďa začala 2 dny před začátkem tábora hárat, tudíž jsem se zúčastnila pouze já, bez jejího doprovodu. I přes tuhle "maličkost" , to byl pro další pokračování v lovecké kariéře Beďulky, přínosný týden. Co jsem pochytila se snad projeví a Béďa udělá další krok kupředu. Díky všem -  pořadateli, všem výcvikářům a všem účastníkům za prima týden!

19.6.2008 - Beďulka začala nečekaně hárat... pro příští tři týdny jsme mimo provoz... Bohužel, přijdeme o "akci roku" - výcvikový tábor Lučkovice... :_(

15.6.2008 - Oficiální trénink norování - Kladno Kožova Hora - potřetí. Tentokrát si Béďa vzala na pomoc i svoji sestřičku Špagetku alias Wendy. Opět přijela Katka a její Svárovské bestie. 5 kousků ze stáje Valentinka se rozhodlo zničit lišáka Ferdu... Béďa už jako stará matadorka ihned věděla jak to ferdovi natřít a do nory vletěla jako ďas... Krásné hlášení před kotly, krásné postupy vpřed a nakonec rychlost také parádní - Béďa si zaběhla od vsuku před poslední kotel za 13 sec. Výborný výkon  velká pochvala. Doufám, že na ZN předvede to stejné ;-). Sestřička Wendy - nováček a velká preméra. Wendy šla výborně. Proti Béďovo prvnímu výkonu byla Wendýs na první pokus opravdu výborná. Wendy záhy pochopila co se má a krásně na kotlých hlásila i rychlost byla výborná. Vstup na dráhu norníka opravdu výtečný! Jen tak dál holky! ;-)

14.6.2008 - Oblastní výstava Kunratice - hodně známých a kamarádů, super počasí - sem tam mráček, teplota taky velmi příjemná - kolem dvacítky, krásné prostředí zámeckého parku, Beďa si za svůj výkon vysloužila 250gr. "dummíka". Béďa si doslova vyploužila druhé místo a ohodnocení VD 2 - v posudku  krom jiného stojí i : " v postoji lepší než v pohybu" :D Béďa totiž ten den měla výbornou náladu a velkou chuť si hrát - a dokonce ani ne s klukama, ale s holkama... Takže si hrála vlastně celé dopoledne. Když se tam ukázala naše chovatelka - Katka se štěníkama, měla Béďa asi půl hodiny plné tlapky práce, aby ty dvě malé Svárovské bestie stíhala přeprat... :D Asi dvě hodinky hlídala stánek ANF, kde nás "hostila" Bassiho chovatelka Jitka s přítelkyní Evou, posnídaly jsme s holkama pěkně mastnou klobásku a k tomu pivo a poklábosily...:D Béďa od Jitky dostala zásobu granulek, za což moc děkujeme! Velmi příjemně strávené dopoledne s lidma ke kterým nemáme daleko a s pejsky, kteří jsou pro nás ti nej... šampioni ;-) Děkujeme Lucce od Benjího za fotky!!! (viz. galerie - různé 2008) Posudek dodáme snad co nejdříve... Hlava je ale děravá ;)

červen 08 - členství v OMS Praha 6

25.5.2008 - druhý norovací pokus - o5 Kladno a Kožova Hora: tentokrát už Béďa věděla do čeho jde a o co půjde a také to podle toho vypadalo. Béďa byla moc šikovná - hlasitě a vytrvale hlásila na všech kotlích a rychlost byla také super. Béďa noře konečně přišla na chuť a moje obavy, že ji to nebude bavit se rozplynuly ;-)

18.5.2008 - první norovací pokus - Kladno - Kožova Hora pod vedením Viktora Veselého - poprvé se Beďulce moc nechtělo, nakonec noru prošla, ale byla to pro nás obě velká námaha...

05 - 06 2008 stále čekáme na hárání... Dle posledních "promluv" s vetem to vypadá, že Beďule bude hárat jen jednou do roka (což jsem ráda), jenže tím pádem vůbec netuším kdy (což nejsem ráda) :-)

14.5.2008 - máme čip - Polymer DataMars                                      číslo: 203098100230506 CZE                                                  zaregistrováno v Národním registru majitelů zvířat,              P.O.BOX 132, 120 00 Praha 2, nonstop služba: 602 611 053

10.5.2008 - MOK Agis - od výcvikářky Zuzky se po BOBu v Č.B. stal "klubovým výtězem" - asi je největší tvrďák ze všech MOKů;-) Více informací na jejich stránkách : http://www.agis.hafbezobav.cz/

8.5. - 11.5. 08 - Prodloužený víkend "S jezevčíky v Krkonoších"  foto  a počteníčko bude :-) (Suchý Důl)

1.5.2008 - Zkouška vloh - OMS Praha Letňany: 

184b v 1.ceně, nos 4. Pochvala za nejlepšího jezevčíka 2. skupiny.

březen-duben - lovecké výcviky na HAFBO - ved. Zuzka.

Zuzko a samozřejmě i Viktore, díky Vám za vedení!

26.4. - 28.4.08 - další víkendový lovecký výcvik, opět Horka u Olomouce, opět pořádáno Štepánem Horákem (ch.s. Laváre Morávia - viz. odkazy)

28.3. - 30.3.08 - víkendový lovecký výcvik - Horka u Olomouce

22.3.08 - MVP Praha - Letňany  V2 res. CAC - viz výstavy a zkoušky

29.2.08 -  jsem byla páníčkům za družičku

25.2.08 - se Beďulka stala 5ti násobnou nevlastní ségrou

                      Mamice Myšce se narodilo 5 krásných kluků

23.2.08 - posezení jezevčíkářů v Kunraticích - v restauraci "Na tý louce zelený". Béďa byla, úspěšně, Jarně svedena.

16.2.08 - Speciální výstava jezevčíků Holýšov - VD 3 (posudek nascanován) Výprava do Holýšova se ale konala zejména kvůli Výběru do chovu Béďa byla úspěsně vybrána do chovu se záznamem" "kandidát chovu"  s  kódem: 0n/Z/5 OH 34 chybí 2x M3 :-) (také najdete ve "scanech")

13.2.08 - Béďa měla kašel (dávení až ke zvracení) - dostala dvě injekce - proti otoku laringu a vitamínovou bombu, + doma podávaný Vit. E a Vit. C společně s homeopatiky a jitrocelovým sirupem (ten jediný se jí z celé léčby zamlouval...Byl vydán zákaz lítání...to bylo asi nejhorší dodržet... Do tří dnů ale,  bylo po kašlání.

31.1.08 mi byla uznána chovatelská stanice - pod názvem: Z Floriánova panství. (viz. scan) Pokud se tedy povede Béďu uchovnit (chybí to nejhorší - lovecká zkouška) budou malé Floriánky a Floriáni :D

27.1.08 - MVP Trenčín  (SK) - V2 Res. CAC (dárek pro paničku k narozkám :D)

6.1.08 Právě jsme se vrátili po týdnu z hor, byly jsme se smečkou dalších 14ti jezevčíků (Valentínky a "Hofmanky") v Krkonoších...těšte se na fotky a příběhy...bude o čem psát ;-)

NVP Olomouc: 12.1.08  - VD

 

Žádné komentáře
 
Díky za návštěvu! Budeme se těšit příště!