Drsňačky Béďa a Kadlik

Vítejte na stránkách drsnosrstých trpasličích jezevčic Bédi a Kadlika - Nemnožíme! Chováme!

Z Floriánova panství - O nás

Novinky 2007

Co je u mě nového? 2007


 

 

 -------2007------

Před Vánocemi,  22.12.07 jsme byly venčit s jezevčicí Dastou v Prokopáku.

MVP Praha: 17.11.07 - V1
MVP Nitra:  3.11.07 - V2

Chystá se k nám na víkend Borůfka, bude psina, když zrovna hárám...:-) (24.-25.11 07) Chystáme na procházku všichni tři - i s mojí sestřičkou Wendy (alias Čokíšou alias Špagetkou).

 * 19.11.07

 2 hárání . Hárání tentokrát proběhlo podle všech "pravidel" a vyhnuli jsme se dokonce i falešné březosti (díky homeopatikům?) 

 * 28.10.07.

 jsme se zúčastnili Klubové výstavy jezevčíků na Výstavišti v Praze-Letňanech. Kategorii mladých fen měla Beďule velkou konkurenci dalších 6ti psích slečen. Posuzovala nás Polská rozhodčí paní Dorota WITKOWSKA a udělila Bedískovi známku VD. No, aspoň jsme nebyli poslední ;-). Celou událost jsme s dalšími dorazivšími Valentínky pojali jako dobrou příležitost se setkat a užít si to, jak se také stalo :-) Tento víkend, tj. 2 - 4.11.07 se chystáme s Evíkem, Heduš, Honzíkem a Vášou na Mezinárodku na Slovensko - do Nitry. Držte prosím pěstičky a pacičky ;-)                                                                                                                                               

 

* 4.10.07

Dnes Béďa podstoupila vyšetření na PRA a výsledek je pro nás potěšující...Beďulka je PRA negativní. Kontrolu provedl MVDr. Beránek z Pardubické kliniky, který však externě působí i na Klinice Kolmá v Praze 9 - Vysočanech.

 

* 1.10.07

 pár dní jsme si Beďulkou užívalo podzimního krásného počasí v Peci pod Sněžkou, v galerii je zatím jen pár fotek a na povídání se také teprve pracuje ;-). Ale dovolená to byla překrásná...!

* 12.9.07

si mě panička nechala vytetovat nad levý kotník, takže už navždycky budu s ní... Panička říká, že teď má dva jezevčice, jednu poslušnou,která je pořád u její nohy a má 100% přivolání... a pak mě... Ale copak se s tou druhou pomazlí jako se mnou? ;-)

* 14.9.07

se chystáme poprvé na cvičební hodinu "aportků" a také se o5, v nejbližší době, chystáme na dovolenou do Krkonoš :-)

* 23.8.07

v neděli 26.8.07 se o5 chystáme vyzkoušet noru. Jedeme i s naší chovatelkou a dalšíma Béďovo příbuznýma...Tak se necháme překvapit jak jí to půjde. Ale na kočičky je "nažhavená" pěkně...:-) Snad už v sobě najde tu odvahu a lovecký pud přemůže strach :-)

Výchova a povaha:

Ihned po třetím přeočkování jsme začali chodit na "cvičák" , Beďulka je šiková, leč jako správný jezevčík paličatá :-), zvládá základní povely a sem tam i nějakou blbůstku :-) Dle mého názoru velmi dobře socializovaná, zvyklá na malé i velké pejsky, neagresivní, bezkonfliktní. Jen si drží zdravej odstup, pokud nějakého pejska nezná, ale jakmile dojde k seznámení, je k neudržení :-). Děti přímo miluje, což některým rodičům težko vysvětluji ;-). Strašně ráda se honí za vším co lítá po zemi, což ráda nevidím, zejména kolem silnic, bohužel jsem ještě nepřišla na to jak ji to odnaučit...jelikož vše co jsem doposud zkoušela nezabírá... Není "rozmazlínek", ale je společenská ;-) má ráda lidi, je ráda, když má kolem sebe svoji smečku a má ráda návštěvy. Miluje výlety a vycházky, svoje plyšáky a hračky a také naše boty, ale nekouše je, jen si je v době naší nepřítomnosti nosí do pelíšku...První hárání přišlo začátkem sedmého měsíce věku, takže v současné době máme doma solidní puberťačku ;-) 

* 16.8.07 

 Puberta stále lomcuje, i když už ne tak moc...situace se postupně lepší ;-)   Nedávno, při hrabání myších děr, což se ukazuje jako její největší koníček, jednu myšku ulovila...Dokáže hrabat třeba hodinu a hrozně moc ji to baví...  

Zdravíčko:

* 21.11.07

 ouško i očičko v pořádku

* 12.11.07

zánět ouška a slzného kanálku

* 10.9.07

Klepu na vše co se dá...Bédi vyjímečně nic není...jestli to nebude tím, že jsme ji nechali pojistit u České pojišťovny...která jako jedna z prvních (ještě Halali a Medicor+) pojištuje pejsky...:-) Ouško je krásně zahojené.

 * 31.8.07 

 Tak po úspěsné léčbě falešky, to asi abych nevyšla ze cviku a veterina nezkrachovala, si Beďulka přičarovala bolavé ouško. Dnes ráno jsme se vydaly na veterinu a odešly jsme s jedním stehem a satelitem kolem krku. Teď tu Beďulka vedle mě leží v pelíšku a užívá si pozornost mých spolupracovníků. Tváří se hrozně důležitě a "choře"... Vzala jsem ji dnes pro jistotu do práce, ať nezničí sebe nebo domácnost tím satelitem... A co se vlastně přihodilo? Nejsem si docela jistá, o víkendu v Plzni si velmi padla do oka s malou Vendulkou, celou sobotu i neděli s spolu pěkně hrály, a tak to může mít z těch jejich drsnosrstých rvaček, nebo to může mít z toho stejného víkendu, jen ze rvačky se skoro tetou Nikolkou o granulky... Každopádně, do středy jsme si ničeho nevšimli, ve středu jsem přišla z práce a šla venčit a při nasazování obojku jem si všimla, že mám na ruce krev. Až v tu středu jí to ucho prasklo a krom krve bylo plné hnisu... Bohužel podle sdělení paní doktorky infekce zasáhla už i chrupavku a o to by mohlo být léčení komplikovanější. Po neúspěšném domácím čištění a "léčení" Betadinou a antiseptickým pudrem, jsem dnes šla na naši veterinu. Vetka jí ouško "vyčistila" šílenou nerezovou "lopatičkou" tak, že ze živé rány vydlabala všechen hnis...Béďa řvala bolestí jako najatá tak, že i ti nejotrlejší psové v čekárně klopili uši a třásli se strachy...a já řvala taky...bolelo mě to za ni... Doktorka jí pak ránu vyčistila Betadinou a zatřela silným roztokem hypermanganu. Nakonec ouško dostalo i jeden slušivý steh. Kupodivu šití jí už vůbec navadilo a nebolelo... Injekčně jí byly podány antibiotika ( Ketofen a Noroclav). Norocalv dostala i v tabletkách domů. Dále musíme čistit Betadinou a natírat hypermanganem... Nakonec jí byl přidělen fešný oranžový límec a dílo bylo dokonáno... Myslím, že na veterinu ji už nikdy po všech 4 nedostanu...a jen ten směr se jí bude zdát podzřelý. Fotky maroda jsou v galerii...

* 29.8.07

Sláva nazdar výletu! Cecíky se začínají krásně zatahovat a vypadá to, že homeopatika během pár dnů krásně zabrala! Jen teď zase lečíme natržené ouško. Po víkendu v Plzni si to přivodila buď při hraní se sestřenicí Vendulkou, se kterou si náramně padly do oka, nebo při rvačce se tetou Nikolou, když se servaly o granulky... A to nás čekají obě následující soboty výstavy... Jedna v Mladé Boleslavi a jedna v Brně, tak snad to ušisko bude v pořádku...

 * 23.8.07

    Tak bohužel hormonální kapky (Galastop) nezabraly a dnes se pokusím zahájit léčbu homeopatiky. Snad budeme mít větší úspěch. Podle informací od majitelky Čokíšky má Bédi sestřička úplně stejný problém... uvidíme, jak nám pomůže příroda...o5 budu informovat. 

 * 16.8.07

Po koplikacích s prvním háráním přišly i problémy s faleškou (falešnou březostí), které se projevily zvětšením a aktivitou mléčných žláz. Naštěstí "neporodila" a nemuseli jsme ji odebírat hračky... Tudíž jsme opět museli přistoupit k hormonální nápravě (kapky Galastop)...Pro příště zvažuji užití homeopatik, jak mi bylo doporučeno...(výrobek Pulsatill 30 (koniklec) na potlačení falešky a Lac Caninum 30 na laktaci) + čaj z listů maliníku. Na zvětšené cecíky prý platí Eutra Gel... Uvidíme, vyzkoušíme, a budu informovat...I když bych raději, aby se celá situace už neopakovala

  * 15.6.07

        První hárání bylo bohužel komplikovanější, jelikož hárání neustalo po třech týdnech jak by mělo, ale v pátém a půltém týdnu od počátku hárání  jsme museli jít na dvě hormonální injekce na zastavení hárání. (Neuvolnila se vajíčka, jak měla). Naštěstí se pak již situace uklidnila, i když Béďa ještě nejméň týden potom "náramně voněla" a tak se v  té době stala velikou hvězdou a favoritkou všech pejsků v okolí ;-). Její sestříčka, Čokíška měla, dle informací od chovatelky, to stejné, bohužel u nich to došlo až do stádia, kdy se jí v děloze vytvořily cysty. V osmém týdnu od začátku hárání,  bylo vše, jako v našem případě, napraveno hormony a sestřička je také v pořádku.

         Pár týdnů po "zabydlení se v novém doupátku", si Béďa nachladila na čerstvém sněhu bříško (to ještě měla hodně nízký podvozek) a byl z toho zánět močového měchýře, bohužel se to neobešlo bez léčby ATB. Ale rychle se zotavila a brzy bylo vše v pořádku.

           Občas nás potrápí "slzející očička", to hlavně, když běhá ve vysoké trávě, takže sem tam prokapeme zvlhčovacíma kapkama. Jednou za čas je třeba mechanicky vyprázdnit anální žlázky, jelikož se jí, i přes vhodnou skladbu stravy, plní a samovolně nevypraždňují...a Beďulku to pak dokáže potrápit...

 

krmíme granule ANF 

 

Žádné komentáře
 
Díky za návštěvu! Budeme se těšit příště!