Drsňačky Béďa a Kadlik

Vítejte na stránkách drsnosrstých trpasličích jezevčic Bédi a Kadlika - Nemnožíme! Chováme!

Z Floriánova panství - O nás

Honičské zkoušky

Honičské zkoušky - Březina (Rokycany)

17.-18.10.2009

Klubová soutěž Jagdterierů se zadáním tittulu CACT a HZ ostatních plemen (bez nároků na titul)

II.cena 159b.

barva 2 :-( (ta naše proklatá barva..), nos 3,  následování 3, klid na stanovišti 3 (vázaná), ostatní 4

Beďulka byla moc šikovná, na naháňce všem ukázala, že i trpasličí jezevčík je v lese co platný. Krásné třetí místo mezi ostatními plemeny, to potrvzuje ;)

 Předvedla ukázkovou práci, kdy krásně slídila, hlásila na stopách (liška, zajíc), pravidelně se mi chodila „ukazovat“ a zase pokračovala v práci. Na přivolání na koncích leče reagovala (pro mě až překvapivě) prakticky okamžitě… Opravdu udělala za ten rok, kdy jsem s ní byla na první naháňce, obrovský pokrok a nepředvádí jen „naprosto samostatnou práci“, ale spolupráci se mnou. V lese se chová opravdu moc pěkně a je radost ji sledovat jak se orientuje v prostoru, má přehled a i po nalezení a nahlášení čerstvé stopy a nahnání na střelce pokračuje dál v práci.  Všechny tři leče vypracovala moc hezky, i když při poslední už byla znát únava. Ale vzhledem k počasí – celý den désť/désť se sněhem, zima a vítr, se jí ani nedivím, i já toho měla plný „brejle“… Terén byl členitý, sem tam plotny sněhu, ale honitba opravdu krásná. Vodění na řemeni, naše „specialita“, jak jinak než za tři…, klid po výstřelu netřeba zmiňovat. Poprvé si zkusila disciplínu Klid na stanovišti (vázaná) a překvapila mě svým klidem. Odložení zvládla také výborně a nepohnula se ani o píď…za což ji obdivuji, jelikož já bych na té mokré zemi, celá promoklá a v zimě nechtěla ležet ani minutu, natož deset a s výstřelem navíc J.

Druhý den následovala „obůrka“, kdy jsme si sebou přivezly Růženku – selátko zapůjčené od Viktora a Zuzky. Obůrku jsme opět nestihly s Beďulí natrénovat, takže to byl trochu risk, ale opět se předvedla… Prasátko si našla a krásně, hlasitě a vytrvale na obůrce pracovala. No a pak přišla naše „královská“ disciplína – barva. Bohužel mi hned na začátku sešla takže nás rozhodčí museli korigovat, první půlku barvy pak ale vypracovala opravdu moc pěkně, soustředěně a pomaloučku. Jakmile jsme se z nízkého porostu dostaly do stojáku spustil se obrovský lijavec a kroupy a Béďi už se zase nechtělo…No nakonec prasátko našla, ale přišly jsme o další bodík. Barva za dvě…na první cenu bychom už stejně nedosáhly a chyběly by nám dva bodíky, i kdyby to šla za tři…to by mě možná mrzelo ještě víc ;). Při následném Chování u kusu (bohužel na studeném kusu, jelikož předchozí den jsme na prasata vůbec nenarazili) opět předvedla svoji chuť k práci a po „zakžené barvě“ si aspoň trochu napravila reputaci :D .

Zkoušky byly opravdu moc povedené. Oraganizace výborná, klidná a pohodová atmosféra. Zkušení vůdci i šikovní pejsci. Korektní rozhodčí. Moc pěkné prostředí honiteb rodů Kinských a Sternberků. Snad poprvé jsem byla na zkouškách tak klidná a obzvlášť v sobotu jsem si je opravdu užila… Děkuji Petrovi Kalašovi z OMS Rokycany, vicepresidentovi KCHJgdtČr, za opravdu povedené zkoušky! Díky Vášovi za pomoc při zkouškách, -přenášení prasátka na barvách apod. Díky Hedvice za support v Plzni, opět Vášovi za pravidelnou kontrolu nad dodržováním pitného režimu a pomoc při ověřovní aerodynamiky jelena… :D Zkoušek se zůčastnila i Katka Benediktová a se Škrkajdou (Xsara Citronek Valentinka) obsadily 1. místo (mezi ostatními plemeny). Takže ještě jednou veliká gratulace holky! A moje největší poděkování patří samozřejmě mojí Beďulce…

 

Žádné komentáře
 
Díky za návštěvu! Budeme se těšit příště!