Drsňačky Béďa a Kadlik

Vítejte na stránkách drsnosrstých trpasličích jezevčic Bédi a Kadlika - Nemnožíme! Chováme!

Odchovy

Vrh "C" je na světě!!!

....a opět jich máme šest!
Holčička již není k dispozici!!!
Po úspěšném krytí, které proběhlo 21.11.2011 v myslivně pana Říhy, se dne 21.1.2012 narodilo šest, respektive sedm krásných štěňátek, 6 chlapečků a jedna holčička. Bohužel po hladkém začátku a bezproblémovém porodu prvních pěti, jsme museli na pohotovost na veterinu do Vetcentra Stodůlky. Jeden chlapeček se k porodu postavil zády a zablokoval tím i průchod sedmému. Po aplikaci infuze a přípravě operačního sálu k císaři se Kája pochlapila a stalo se neuvěřitelné, porodila přirozeně a operace již nebyla třeba. Bohužel pátý chlapeček se nepřetočil a šel bokem a svoji cestu na svět, kvůli těmto komplikacím, nepřežil. I přes veškerou snahu pana doktora a sestřičky a ačkoliv mu srdíčko po narození tlouklo, nepodařilo se ho rozdýchat, příliš se napil plodové vody. Sedmé štěňátko pak už šlo jako po másle a opět to byl chlapeček.
Dnes - druhý den po porodu, se mají všichni čile k světu, nabírají na váze a máma je v naprostém pořádku, i když stále unavena, statečně se stará. Béďa zatím jen přihlíží, víc ji Kája ani nedovolí, ale v noci střežila štěndo které vypadlo z porodnice, i přes mantinel u vchodu, do té doby, než jsem jej šla vrátit zase zpět. Holky mají co dělat... :-)
11.2.2012
Štěňátka už začala koukat, slyší a začínají pochodovat. Rostou jako z vody a pomalu začínají vylézat z porodnice za mamčou. Už jsme začali přikrmovat Pribiňáčky a moooc jim to chutná!
Žádné komentáře
 
Díky za návštěvu! Budeme se těšit příště!