Drsňačky Béďa a Kadlik

Vítejte na stránkách drsnosrstých trpasličích jezevčic Bédi a Kadlika - Nemnožíme! Chováme!

Odchovy

Doporučuji přečíst všem zájemcům o štěně bez PP...

http://litomericky.denik.cz/zpravy_region/prodava-zena-nemocne-psy-20120609.html

Prodává žena nemocné psy?

PROKOPCOVÝM po malé Báře zbyl jen pelíšek a hračky. Štěně z chovu paní Macourkové uhynulo do týdne.

PROKOPCOVÝM po malé Báře zbyl jen pelíšek a hračky. Štěně z chovu paní Macourkové uhynulo do týdne. Autor: Deník/Karel Pech

dnes 14:16

Chodouny, Žalhostice - Koupíte si psa štěně, osm týdnů staré. Je to vlastně fenka, jezevčík, říkáte jí Bára. Okamžitě se stane miláčkem rodiny roztomilé štěňátko se vám stulí do klína a jste jeho.

Po několika málo dnech je štěně apatické, má tvrdé bříško, leží schoulené v koutě svého pelíšku a nejí. Veterinář se při prohlídce netváří zrovna vesele a vy po pěti dnech snahy o záchranu malého psíka veškerou naději ztratíte, když vám poradí roztomilé štěňátko utratit, pohublé a vysílené. To zažil Tomáš Prokopec ze Žalhostic. Koupil si štěně od paní Zirové z Chodoun. A nebyl sám, komu se podobný případ stal. Začal se zajímat a jaké bylo překvapení, že paní Zirová není paní Zirová. Jmenuje se totiž Macourková a psi se u ní točí jako na běžícím páse. Poslední vrh uhynul celý.

„Zvracení, úporný průjem s masivním výskytem škrkavek i přesto, že štěně mělo být třikrát odčervené. Dehydratace, infuze, krmení injekční stříkačkou, léky, každý den u veterináře. Nakonec jsme museli přistoupit k euthanasii," popsal Prokopec.

Velkochovatelka jezevčíků, údajná paní Zirová, do očkovacího průkazu zapsala odčervení třikrát. Pravda však byla jinde, dozvěděl se jí od veterinářů. „Štěně bylo tak začervené, že nebylo možné, aby bylo již třikrát odčervované. Panem doktorem Soldátkem mi bylo vysvětleno, že jelikož je vše zapsané chovatelkou v jeden den, v jednom řádku a stejnou tužkou, vypadá to na podvrh," dodal Prokopec.

Toto překvapení však nebylo jediné. „Paní se neustále prokazovala jako Zirová v inzerátu, v emailech, všude. Když jsem však následně zapátral na internetu, našel jsem její fotografie. Tam už ale figurovalo jiné jméno Věra Macourková. Zapátral jsem dál a dozvěděl jsem se, že tato paní vlastní chovatelskou stanici jezevčíků s průkazem původu. Tato štěňata však průkaz původu neměla," uvedl Prokopec.

A zde paní Macourková udělala další chybu. Chovatelé psů s PP totiž nesmějí podle řádu světové kynologické organizace chovat psy bez PP. Pak jim je status chovatelské stanice odebrán. Pokud klub nasbírá dostatečné množství důkazů, začne ve věci konat.

„Víme, že se to děje, dokázat toto chování je však těžké. Pokud ale majitelé štěňat od této chovatelky doloží kupní smlouvy a prokáže se, že se tato paní vydává za Zirovou, budeme moci přikročit k sankcím," podotkla hlavní poradkyně chovu jezevčíků Hana Spalová a dodala, že je ještě více možností, jak tyto podvodníky potrestat.

Mezi ně patří udání na finanční i živnostenský úřad, krajskou veterinární správu či trestní oznámení. To již pan Prokopec podal. Věcí se zabývá policie. I jiní. „Vzhledem k tomu, že zvíře je stále věc, má majitel po dobu dvou měsíců také právo odstoupit od kupní smlouvy. Případ nás však také zajímá, budeme se jím zabývat," reagovala inspektorka Ligy na ochranu zvířat ČR Zuzana Semelová.

„O této paní bohužel víme. Chová již na třetí adrese. Budeme se věcí zabývat," řekla poradkyně chovu Markéta Chodilová. U Macourkové již šetřila i Veterinární správa. Pochybení však, jako obvykle, neshledala.

Autor: Anna Hrochová Mgr.

Žádné komentáře
 
Díky za návštěvu! Budeme se těšit příště!