Drsňačky Béďa a Kadlik

Vítejte na stránkách drsnosrstých trpasličích jezevčic Bédi a Kadlika - Nemnožíme! Chováme!

Beďulka - Štafetka Valentinka

Štafetka Valentinka

Štafetka Valentinka

alias Beďulka

(KONTAKTY, ZÁKLADNÍ ÚDAJE, ZDRAVÍ...)

 

Tetování: 73 014   (zápis v plemenné knize: ČLP/JTK/73014)

Čip: (DataMars) č.: 203098100230506 reg.: Národní registr majitelů zvířat

Datum narození: 9.10.2006

Rodiče: otec: Shadow v.Margelchopf  (imp. Švýcarsko)

              matka: Myšička Valentinka

Chovatelka: Kateřina Benediktová; ch.s. Valentinka

 

Majitel: Blanka Floriánová

 

Kontaktní e-mail :  Stafetka.Valentinka@seznam.cz

ICQ: 160099411

Obvod hrudníku : 32cm (k 28.4.07)

Váha: 4,6 kg (k 28.4.07)

Chrup: prozatím chybí M3 (k 28.4.07)

Barva: tmavý divočák

Oko: tmavé

 

Výstavy a zkoušky : viz. Výstavy a Zkoušky ;-)

 

 

Výchova a povaha:

 

 

 

Ihned po třetím přeočkování jsme začali chodit na "cvičák" , Beďulka je šiková, leč jako správný jezevčík paličatá :-), zvládá základní povely a sem tam i nějakou blbůstku :-) Dle mého názoru velmi dobře socializovaná, zvyklá na malé i velké pejsky, neagresivní, bezkonfliktní. Jen si drží zdravej odstup, pokud nějakého pejska nezná, ale jakmile dojde k seznámení, je k neudržení :-). Děti přímo miluje, což některým rodičům težko vysvětluji ;-). Strašně ráda se honí za vším co lítá po zemi, což ráda nevidím, zejména kolem silnic, bohužel jsem ještě nepřišla na to jak ji to odnaučit...jelikož vše co jsem doposud zkoušela nezabírá... Není "rozmazlínek", ale je společenská ;-) má ráda lidi, je ráda, když má kolem sebe svoji smečku a má ráda návštěvy. Miluje výlety a vycházky, svoje plyšáky a hračky a také naše boty, ale nekouše je, jen si je v době naší nepřítomnosti nosí do pelíšku...První hárání přišlo začátkem sedmého měsíce věku, takže v současné době máme doma solidní puberťačku ;-) 

16.8.2007 : Puberta stále lomcuje, i když už ne tak moc...situace se postupně lepší ;-)    

Zdravíčko:

             Pár týdnů po "zabydlení se v novém doupátku", si Béďa nachladila na čerstvém sněhu bříško (to ještě měla hodně nízký podvozek) a byl z toho zánět močového měchýře, bohužel se to neobešlo bez léčby ATB. Ale rychle se zotavila a brzy bylo vše v pořádku.

           Občas nás potrápí "slzející očička", to hlavně, když běhá ve vysoké trávě, takže sem tam prokapeme zvlhčovacíma kapkama. Jednou za čas je třeba mechanicky vyprázdnit anální žlázky, jelikož se jí, i přes vhodnou skladbu stravy, plní a samovolně nevypraždňují...a Beďulku to pak dokáže potrápit...

   *15.6.2007

        První hárání bylo bohužel komplikovanější, jelikož hárání neustalo po třech týdnech jak by mělo, ale v pátém a půltém týdnu od počátku hárání  jsme museli jít na dvě hormonální injekce na zastavení hárání. (Neuvolnila se vajíčka, jak měla). Naštěstí se pak již situace uklidnila, i když Béďa ještě nejméň týden potom "náramně voněla" a tak se v  té době stala velikou hvězdou a favoritkou všech pejsků v okolí ;-). Její sestříčka, Čokíška měla, dle informací od chovatelky, to stejné, bohužel u nich to došlo až do stádia, kdy se jí v děloze vytvořily cysty. V osmém týdnu od začátku hárání,  bylo vše, jako v našem případě, napraveno hormony a sestřička je také v pořádku.

 * 16.8.2007

Po koplikacích s prvním háráním přišly i problémy s faleškou (falešnou březostí), které se projevily zvětšením a aktivitou mléčných žláz. Naštěstí "neporodila" a nemuseli jsme ji odebírat hračky... Tudíž jsme opět museli přistoupit k hormonální nápravě (kapky Galastop)...Pro příště zvažuji užití homeopatik, jak mi bylo doporučeno...(výrobek Pulsatill 30 (koniklec) na potlačení flaešky a Lac Caninum 30 na laktaci) + čaj z listů maliníku. Na zvětšené cecíky prý platí Eutra Gel... Uvidíme, vyzkoušíme, a budu informovat...I když bych raději, aby se celá situace už neopakovala.

Tak bohužel hormonální kapky (Galastop) nezabraly a dnes se pokusím zahájit léčbu homeopatiky. Snad budeme mít větší úspěch. Podle informací od majitelky Čokíšky má Bédi sestřička úplně stejný problém... uvidíme, jak nám pomůže příroda...o5 budu informovat.

NEW!!! :  29.8.2007

Sláva nazdar výletu! Cecíky se začínají krásně zatahovat a vypadá to, že homeopatika během pár dnů krásně zabrala! Jen teď zase lečíme natržené ouško. Po víkendu v Plzni si to přivodila buď při hraní se sestřenicí Vendulkou, se kterou si náramně padly do oka, nebo při rvačce se tetou Nikolou, když se servaly o granulky... A to nás čekají obě následující soboty výstavy... Jedna v Mladé Boleslavi a jedna v Brně, tak snad to ušisko bude v pořádku...

Očkování snáší Beďulka velmi dobře.

Naše veterina: Jiřická 164, Praha 9 - Prosek, t.č. 286 581 199, Po -Pá: 9 -12  _ 15 - 19 hod

 

Žádné komentáře
 
Díky za návštěvu! Budeme se těšit příště!