Drsňačky Béďa a Kadlik

Vítejte na stránkách drsnosrstých trpasličích jezevčic Bédi a Kadlika - Nemnožíme! Chováme!

Béďovo a Kadlikovo příběhy

Detekťífka

Jak jsem statečně hlídala paníčky a doupátko

březen 2007

Jednu krásnou neděli se panička rozhodla vytáhnout ze sklepa truhlíky s kytičkama, a že se pustí do zahradničení a kontroly těch kytek.

Musela jsem ji samozřejmě při tom asistovat jakožto odborník na zeminu a hrabání sázecích děr. Takže jsem se s paničkou vydala do sklepa, vzaly jsme konev s vodou, nastoupily do výtahu a svezly se dolů do suterénu. Pak se panička hrozně vylekala, položila konev na zem a rychle mě nahnala do výtahu a zase jsme jely nahoru. Konev zůstala stát před výtahem dole v suterénu a já jen kroutila hlavičkou, proč tohle všechno dělá. 

Pak vzala panička telefon a volala někam. Za pár minut se před barák přiřítilo auto se zeleným pruhem na boku a s modrou blikající krabicí na střeše, vystoupili tři páni, všichni stejně oblečení, dokonce i stejné čepice měli! Panička mi pak utekla za těma divnejma lidma. Asi jsem ji nepřišla dost dobrá pomocnice a zavolala si po telefonu nějaký veliký odborníky, říkala jsem si, a trochu jsem se i urazila.

Pak ty divný lidi chtěla pozvat až do našeho doupátka, ale to jsem nedovolila. Slyšela jsem je za dveřmi a už jsem se chystala je vyhnat, že mi kradou moji práci. Jakmile panička otevřela spustila jsem štěkot a ti dva (třetí se asi bál jít nahoru úplně), se mě tak lekli, že si jen něco načmárali na papír a pelášili pryč! Panička mi pak říkala, že jsem hodná, že hlídám moc pěkně, ale na tyhle strejdy se prý neštěká. Prý jsou taky hlídací, jako já! Jenže to jsem prve nevěděla…

A pak mi konečně vyprávěla, proč tohle všechno…prý nám nějaký lump vlezl do garáží a sklepů a vkradl se i do nějakého auta! Našemu sklepu se naštěstí vyhnul. Už jsem se bála, že by nám ukradl kytky a já bych neměla kam strkat čumáček! A kvůli tomu jsme tak rychle utíkaly zpět do výtahu, protože je panička strašpytel a měla strach, aby mě ten lump třeba nebacil po hlavě, kdyby tam ještě byl. Představte si to! Ona se bojí a při tom měla u sebe takovou hlídačku! Blázínek… co říkáte? ;-)

Žádné komentáře
 
Díky za návštěvu! Budeme se těšit příště!